Pieniądze z realizacji czeku z uk wystające z koperty.

Odzyskanie czeku z UK w 6 tygodni.

W maksymalnie 4-6 tygodni odzyskasz swój czek z Anglii.

Odzyskanie czeku z UK.

Czy zdarzyła Ci się sytuacja, w której Twój czek z UK stracił swoją ważność? A być może Twój czek zaginął? Bez względu na okoliczności, odzyskamy dla Ciebie nowy czek ze zwrotem podatku z UK. Cała procedura potrwa maksymalnie 4-6 tygodni a łączny koszt odnowienia Twojego czeku to 149 zł. 

Kiedy skorzystać z procedury odzyskania czeku z Wielkiej Brytanii?

Twój czek ze zwrotem podatku z UK (Anglii, Wielkiej Brytanii) ma określoną datę wystawienia i 6 miesięczny termin ważności. Datę wystawienia czeku znajdziesz w jego prawym górnym rogu (spójrz na zdjęcie poniżej).

Przykład czeku z UK.

Czek z HMRC jest ważny przez pół roku od daty jego wystawienia. Jeżeli Twój czek ze zwrotem podatku z UK ma co najmniej 5 miesięcy, bank może nie zdążyć go zrealizować. 

W takiej sytuacji przeprowadzimy odzyskanie / odnowienie czeku z UK.

Odzyskanie / odnowienie czeku z UK. Procedura.

 1. Wypełnij formularz poniżej i załącz skan / zdjęcie swojego czeku.
 2. Jeżeli nie posiadasz czeku, napisz co się z nim stało. Czy Twój czek został na przykład zagubiony, zniszczony itp.
 3. Otrzymasz od nas niezbędne dokumenty do podpisania, które odsyłasz do nas pocztą. Łączny koszt odzyskania Twojego czeku to 149 zł.
 4. W ciągu 4-6 tygodni odzyskasz swój czek ze zwrotem podatku z HMRC. Nowy czek zrealizujesz u nas zgodnie z procedurą opisaną na stronie realizacja czeku z UK.
 • Przeciągnij pliki w to miejsce, lub
  Max. file size: 96 MB.

  Kiedy otrzymam czek z Wielkiej Brytanii?

  Brytyjski Urząd Skarbowy (HMRC) standardowo  wysyła do swoich zagranicznych podatników zwrot podatku drogą listowną w formie czeku. Zwykle automatycznie w ślad za decyzją podatkową wysyłane są czeki ze zwrotem podatku. W rzeczywistości spodziewaj się, że po pierwszym liście z HMRC będącym decyzją o zwrocie podatku, w ciągu miesiąca otrzymasz drugi list będący czekiem.

  Ile trwa rozliczenie czeku z UK?

  Otrzymany z HMRC czek musisz zrealizować w terminie 6 miesięcy od daty jego wystawienie. Data wystawienia czeku jest podana po prawej stronie czeku, jak na poniższym przykładzie.

  Przykład czeku z UK.

  Nie czekaj do końca terminu ważności czeku. Potrzebny jest czas na procedury związane ze złożeniem czeku do inkaso bankowego oraz akceptację czeku przez bank.